دورهمی بورسی فردای اقتصاد/ مهم‌ترین مأموریت‌های سازمان بورس در سال ۱۴۰۳

215

در نخستین دورهمی بورسی فردای اقتصاد در سال ۱۴۰۳، صاحب‌نظران اقتصادی به ارزیابی مهم‌ترین ماموریت‌های سازمان بورس در سال ۱۴۰۳ بازار سهام پرداختند.

فردای اقتصاد: سرمایه‌گذاران بورسی سال‌هاست با قوانین خلق‌الساعه، قیمت‌گذاری دستوری، نقض حاکمیت شرکتی و البته ناکارایی برخی ریزساختارها همچون دامنه نوسان، حجم مبنا، شناوری پایین شرکت‌ها و مواردی از این دست، درگیر بوده و پس از سه سال جاماندگی بورس از سایر دارایی‌ها، اولین ماه ۱۴۰۳ نیز برای سرمایه‌گذاران چندان دلنشین نبوده است. اما هر زمانی که رکودی در بازار سهام شکل می‌گیرد، انواع مطالبات شکل می‌گیرد، معمولا انگشت اتهام به سمت سازمان بورس نشانه گرفته می‌شود. اما انتظارات درست و غلط از سازمان بورس چیست؟ مهم‌ترین ماموریت‌های سازمان بورس در سال ۱۴۰۳ کدامند؟ این سوال در نظرسنجی ابتدای سال فردای اقتصاد از ۱۵۴ کارشناس بازار سرمایه پرسیده شد و گزینه‌هایی همچون ایجاد زیرساخت‌های لازم در جهت جلوگیری از مداخلات دولتی، ایجاد یک مرکز پژوهشی جهت دفاع کارشناسی از سرمایه‌گذاران در مقابل تصمیمات ناگهانی دولت و مجلس و تغییر وضعیت حاکمیت شرکتی در بنگاه‌ها در صدر مطالبات این کارشناسان از سازمان بورس قرار داشت.

این مهم بهانه‌ای شد تا در اولین دورهمی بورسی فردای اقتصاد در سال ۱۴۰۳، دکتر حسین عبده تبریزی اقتصاددان، حسین خزلی فعال بازار سرمایه و کارگزار بورس‌ها و مهدی حیدری پژوهشگر اقتصادی و استاد دانشگاه خاتم با مدیریت مهدی طحانی به ارزیابی مهم‌ترین ماموریت‌های سازمان بورس در سال ۱۴۰۳ بازار سهام پرداختند.

ویدیوی این دورهمی را می‌توانید از اینجا ببینید.

درج دیدگاه

نظر خود را وارد کنید
اسم خود را اینجا وارد کنید